KONTAKT 
  HYPOTÉKY  
  BYDLENÍ  
  HYPOTEČNÍ KALKULAČKA  

Ekologické bydlení je zároveň bydlení ekonomické

Pasivní domy :

Mnoho lidí už z vlastní zkušenosti ví, že investice do rekonstrukce domu a využívání alternativních zdrojů energií výrazně uleví rozpočtu. Pokud vy sami s opravami ještě otálíte, pak neváhejte dlouho.
Jak ukázal nedávný průzkum,až 45% majitelů rodinných domů potřebuje z rekonstrukcí nejvíce zateplení domu, polovina z nich ale na něj nemá finance.

Kolik se dá ušetřit ?

Náklady na energie činí přibližně třetinu z celkových nákladů domácností, což je dost velký argument k započetí rekonstrukce. Jedním z prvních kroků je výměna oken.
Plastová či dřevěná okna s dvojskly sníží náklady na energie až o 12 %, okna s vylepšeným rámem a izolačními trojskly až o 20 %. Nejdůležitější je ovšem zateplení fasády, odizolování podlah, stropů a střechy, které náklady srazí o dalších 25-40 %. Dalších 12-16 % ušetříte instalací nového výkonnějšího a ekologičtějšího kotle.

Investicí získáte !

Počáteční investice do rekonstrukcí podle ekologických trendů sice nejsou nejnižší, ale díky následné úspoře mají velmi rychlou návratnost . Majitelé nemovitostí navíc již od momentu realizace dané úpravy už doživotně šetří na energiích . Nejen že tak budete šetrní k životnímu prostředí, ale potěšíte i svoji peněženku a zároveň vzroste tržní hodnota vaší nemovitosti . Navíc vhodná modernizace může výdaje za energie snížit celkem až o 70 %. Jak je vidět, investicí do zateplení a dalších úprav lze jen získat. Pokud ale nedisponujete dostatkem financí, můžete se obrátit na náš hypoteční servis a naši makléři Vám nabídnou výhodný úvěr na financování Vašeho ekologického bydlení .


zelena2

3. výzva pro rodinné domy :

Třetí výzva k podávání žádostí o podporu v podprogramu NZÚ -
rodinné domy (dále jen „výzva") zahrnuje následující oblasti podpory:

A. Snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů.
Dotace na zateplení obálky budovy - výměnou oken a dveří, zateplením obvodových stěn, střechy, stropu, podlahy podporována dílčí i komplexní opatření.

B. Výstavba rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností dotace na výstavbu nových rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností.

C. Efektivní využití zdrojů energie dotace na výměnu neekologického zdroje tepla (spalující například uhlí, koks, uhelné brikety) za efektivní ekologicky šetrné zdroje (například kotel na biomasu, tepelné čerpadlo, plynový kondenzační kotel).

Způsob podání žádosti:
základní pravidla ke stažení ZDE

zelena

  © Hypoteční servis

Kubelíkova 42, Praha3